ČASTO KLADENÉ DOTAZY

THE DAY BY GRAPHITE STUDIO

Letter C

Technické specifikace

Jaký je formát časopisu a provedení?

Formát časopisu je A4, resp. 213x297 mm včetně hřbetu. Obálka je tištěna na matný křídový papír 300g/m2 a je opatřena lesklou laminací. Obsah je tištěn na matný křídový papír 200g/m2.

Jaký je počet stran?

Počet stran je volitelný od min. 24 stran do 72 stran nebo i více. Počet stran ovlivňuje cenu výroby a zpracování, proto pro každou zakázku zpracujeme vždy individuální kalkulaci. Počet stran vychází z rozsahu dodaného klientského obsahu a dohody s klientem.

TheDAY vychází v tištěné podobě nebo elektronicky?

V základní nabídce je příprava tištěného vydání i elektronické verze současně. Samozřejmě se můžete rozhodnout jen pro tištěnou verzi, nebo naopak publikovat TheDAY pouze elektronicky.

Jaké podklady musím dodat pro vytvoření časopisu?

Jako u běžného časopisu i u TheDAY jsou obsahem fotografie a texty.

Lze v časopisu použít jakékoli fotografie?

Ne, redakce si vyhrazuje právo odmítnout podklady nekvalitní, v nedostatečném rozlišení, špatné technické či estetické úrovně (viz požadavky na fotografie a obrázky).

Co znamená elektronické publikování?

TheDAY využívá k elektronickému publikování službu issuu.com. Vaše vydání TheDAY se stane součástí rodiny magazínů issuu.com, portálu, který měsíčně navštíví na 70.000.000 čtenářů. Můžete se rozhodnout pro vydání veřejné, které si může prohlédnout na portálu issuu.com kdokoli, nebo pro vydání neveřejné, které si mohou prohlédnout jen ti čtenáři, kterým Vy umožníte přístup (zašlete link).

Je k dispozici statistika přístupů?

Ať se rozhodnete pro veřejnou či neveřejnou verzi elektronického publikování, vždy Vám bude k dispozici statistika přístupů ve formě pravidelného týdenního reportu. Budete mít přehled o tom, kolik čtenářů si Vaše vydání TheDAY přečetlo.

Jaké jsou požadavky na fotografie a obrázky

Fotografie musí být dodány v rozlišení umožňujícím kvalitní tisk, optimálně 300 DPI. To znamená, že fotografie v tiskové velikosti A4 by měla mít min. 2000x3000 obrazových bodů (pixelů), nejlépe však 2480x3500 bodů. Tyto požadavky splňuje naprostá většina profesionálních digitálních fotoaparátů. Fotografie ve výrazně menším rozlišení není možno použít. Fotografie musí být dodány ve formátu JPEG, TIFF, nebo ve formátu RAW (CRW, NEF,…). Vektorovou grafiku je možno dodat ve formátu PS, EPS, PDF, AI, CDR.

Lze do časopisu dávat také videa?

Prozatím ne. Na vkládání videa se intenzivně pracuje.

Kolik fotografií v průměru časopis obsahuje?

Průměrně cca 2-3 fotografie na stránku. Z toho pak vyplývá počet fotografií celkem = 2,5 x počet stran.
Letter C

Redakční zpracování

Jak se tvoří obsah časopisu?

Obsah časopisu vzniká v těsné spolupráci mezi Vámi (klientem), redaktorem a grafikem. Základem je výběr ze svatebních fotografií. Následuje tvorba textů, a to na základě Vámi dodaných textů a poznámek, nebo na základě rozhovoru s Vámi. Texty jsou Vám průběžně zasílány k posouzení a samozřejmě máte právo požadovat jejich změny, navrhovat úpravy či opravy.

Zpracování časopisu probíhá automaticky?

Zpracování časopisu je ruční proces a v podstatě se nijak neliší od zpracování časopisů komerčních. Do připraveného layoutu (stránky) jsou grafikem vloženy fotografie a texty. Tomuto procesu říkáme sazba a stránkový zlom. Po zlomu následuje korektura (čtení).

Na Vaši svatbu vyšleme redaktora

Pokud Vám příprava časopisu připadá složitá, nechcete se zabývat tvorbou textů a obsahu, vyšleme na akci redaktora, který se bude účastnit celého svatebního dne. Popíše Vaši svatbu očima člověka, který má mnohaleté zkušenosti s prací v médiích, stylistické schopnosti a lingvistické vzdělání. Člověka, který napíše text zábavný, vtipný a dojemný, takový, jaký si Vaši známí, přátelé a členové vaší rodiny s radostí přečtou. Tato služba je zpoplatněna.

Je potřeba fotografie zpracovávat/fotit nějak speciálně?

Profesionální fotograf ví, jak připravit fotografie pro další zpracování. Pokud máte pochybnosti o technických aspektech podkladů, podívejte se prosím do sekce FAQ – technické informace.

Proč je časopis lepší než album nebo fotokniha?

Časopis není lepší než album – je jiný. Časopis je víc než obraz, je to příběh na pozadí fotografií. Není to ani kniha. Je to v pravém slova smyslu STORRY. Příběh Vašeho dne.

Obsahuje TheDAY nějaké reklamy?

Veškerá reklama je do časopisu TheDAY umístěna výhradně po dohodě s klientem. To se netýká tiráže a kontaktů. Samozřejmě, do časopisu lze vkládat reklamy například vaší firmy, vašich partnerů, dodavatelů svatby nebo jakoukoli jinou si budete přát. Je možné vložit reklamu z dodaných podkladů, nebo zadat zpracování reklamy našemu grafickému studiu.

Může svatební příběh obsahovat informace o předsvatebních nebo posvatebních akcích?

Samozřejmě, a více než to. Můžete obohatit svůj příběh o historky z dětství, vzpomínky rodičů, nebo popsat třeba svoje sportovní aktivity. Seznámili jste se na úpatí Mount Everestu? Hrajete divadlo? Milujete psy? Samozřejmě to do časopisu patří.

Co cizojazyčné nebo vícejazyčné mutace?

TheDAY je připraven pro vícejazyčné mutace. Pokud vytváříme dvoujazyčná vydání, jsou oba jazyky v sazbě zpravidla graficky odděleny. Lze rovněž vytvořit samostatné české a cizojazyčné vydání téhož obsahu.

Mohu změnit design časopisu?

Do určité míry se design vždy přizpůsobuje konkrétním potřebám a požadavkům zadavatele. Zásadní požadavky na změny designu nejprve projednejte s redakcí časopisu.

Zajistíte mi také distribuci?

Ano, na přání zajistíme distribuci časopisu včetně obálkování a štítkování. Nemusíte se o nic starat, výtisky Vašeho TheDAY rozešleme kamkoli určíte v ČR i v zahraničí. Tato služba je zpoplatněna.

Časopis mi nevyhovuje, přeci jen bych raději zpracovala svůj příběh jako knihu…

Jsme připraveni vyhovět většině požadavků. Kontaktujte nás, rádi Vám zpracujeme individuální nabídku.

Pokud máte jakékoli další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

další dotaz